Parafia pw. Bożego Ciała w Siedlcach

Aktualności Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedzielne Msze św.: 7:00, 9:00, 11:00, 12:30, 16:00 18:00

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,

28.05.2023 r.

 

 

 

czytaj więcej

Jerycho Młodych

 

Zapraszamy na Jerycho Młodych, czyli coroczne spotkanie młodzieży Diecezji Siedleckiej w Pratulinie, miejscowości skąd pochodzą błogosławieni Męczennicy Podlascy.

 

Termin: 9-11 czerwca 2023 r.

czytaj więcej

Wielkanoc

Świętujemy dziś zwycięstwo Jezusa nad grzechem i śmiercią. Jezus żyje i jako żyjący idzie przed nami. Woła nas, byśmy szli za Nim i w ten sposób odnaleźli drogę życia. On nas podnosi, gdy upadamy. Daje nadzieję, obdarza miłosierdziem, odwagą i stale towarzyszy.
Niech święta Zmartwychwstania, będą czasem odkrywania Bożej mocy, napełnią nas odwagą do życia na co dzień Ewangelią, pomogą pokonać nasze lęki i słabości. Życzymy pokoju ducha i radosnego przebywania w gronie najbliższych.
 
                                                                                

czytaj więcej

Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. O godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i adoracja do godz. 22.00. Od 21.00 do 22.00 możliwość spowiedzi.

 

Wielki Piątek to dzień postu ścisłego. Od 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 nabożeństwo Męki Pańskiej. Po jego zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu. Adoracja przy grobie do 22.00. Od 21.00 do 22.00 możliwość spowiedzi.

 

W Wielka Sobotę adoracja przy grobie od 7.00. Od 8.00 do 14.00 co godzinę błogosławieństwo pokarmów. Wodę do poświęcenia przynosimy ze sobą. O 20.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

 

W Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego wystawienie Najświętszego Sakramentu od 5.00.

O 6.00 procesja i Msza Rezurekcyjna. Kolejne Msze Św. o 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.

 

czytaj więcej

Rekolekcje Wielkopostne

W piątek 31 marca rozpoczniemy
rekolekcje wielkopostne.

 

Będzie im przewodniczył ks. Tomasz Wakuła – kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

 

Msze Św. w piątek i sobotę o 9.00, 17.00 i 19.00. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci.

czytaj więcej

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski

W ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie. „Papież Jan Paweł II – pisał burmistrz Rzymu z okazji jego beatyfikacji – zostawił niezatarty znak na historii chrześcijaństwa oraz na historii narodów Europy i całego świata.

czytaj więcej

LIST PASTERSKI NA WIELKI POST

Drodzy Bracia i Siostry!

 

Wraz z całym Kościołem wkroczyliśmy po raz kolejny w liturgiczny okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do obchodów najważniejszych świąt naszej wiary – świąt paschalnych. W przeżywaniu tego czasu towarzyszy nam hasło roku duszpasterskiego, które brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

czytaj więcej

Nabożeństwa w Wielkim Poście

 

W Wielkim Poście zapraszamy w piątki o godz. 17:00 i 19:00 na nabożeństwo drogi krzyżowej, w niedziele po Mszy o godz. 16:00 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Adama Józefaciuka.

czytaj więcej

Środa Popielcowa

 

Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia. Podczas obrzędu posypania głów popiołem usłyszeliśmy słowa, którymi Bóg zwrócił się do Adama i Ewy, gdy opuszczali ogród Eden: "prochem jesteś i w proch się obrócisz", czyli pamiętaj, że umrzesz. 

czytaj więcej

Pierwsza Komunia Święta 2023

Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej została zaplanowana
na 13 maja 2023 r.

Spotkania formacyjne dla rodziców
piątek godz. 19.00 (16.09.2022, 21.10.2022, 25.11.2022, Uwaga zmiana terminu z 17.02.2023 na 03.03.2023, 14.04.2023).

Katechezy parafialne dla dzieci klas III -
I niedziela miesiąca, godz. 12:30 (02.10.2022, 06.11.2022, 04.12.2022, 05.03.2023).

czytaj więcej

Zdrapka Wielkopostna

Młodzież naszej parafii zaprasza do podjęcia akcji "Zdrapka Wielkopostna". Celem akcji jest zachęta do aktywnego i świadomego przeżywania Wielkiego Postu.

 

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką.

czytaj więcej

Zbiórka pieniężna dla Hani

 

 

12 lutego po Mszach odbędzie się zbiórka pieniężna na leczenie małej Hani z Siedlec,
która walczy z rakiem.

czytaj więcej

Wspomnienie Św. José Sáncheza

10 lutego przypada wspomnienie św. José Sáncheza, którego relikwie znajdują się w naszej świątyni. Św. José Sánchez w wieku 15 lat oddał życie za wiarę w Boga. Torturowany nie wyparł się swojej wiary.

Zmarł 10 lutego 1928 r.

 

W dniu wspomnienia św. José Sáncheza zapraszamy dzieci i młodzież, w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz kandydatów do bierzmowania, do wspólnej modlitwie o silną wiarę. Zapraszamy również rodziców i dziadków do modlitwy o wiarę dla swoich dzieci i wnuków.

 

czytaj więcej

Boże Narodzenie 2022

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami.” (Mt 1, 23)

 

Niech czas Świąt pomoże nam w odkrywaniu Bożej miłości, która potrafi dać nam prawdziwy pokój serca. Życzymy Wszystkim odkrycia na nowo, że Bóg naprawdę jest z nami i nigdy o nas nie zapomina.

czytaj więcej

Nabożeństwo ku czci św. Rity

Każdego 22 dnia miesiąca przeżywamy nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascii, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zapraszamy na Koronkę do Św. Rity z odczytaniem podziękowań i próśb o 17.20, a następnie
o 18:00 na Msza Św. z błogosławieństwem róż i błogosławieństwem relikwiami.

 

 

czytaj więcej

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nasz profil na Facebooku i bądź na bieżąco, KLIKNIJ !

 

 

czytaj więcej