Chór parafialny

W parafii w chwili obecnej działają trzy sekcje chóralne, skupiające ludzi, dla których śpiew na chwałę Boga jest pasją, radością pośród codziennych trosk i przede wszystkim sposobem czynnego zaangażowania w życie wspólnoty parafialnej.

1. Chór Mieszany Parafii p.w. Bożego Ciała w Siedlcach powstał w 1999r. Tworzy go prawie 50 osobowa grupa parafian, którzy przez systematyczna pracę na próbach, śpiew podczas Mszy św. oraz uroczystości kościelnych w naszej parafii i wspólną modlitwę wychwalają wielkość i dobroć Boga.

Na repertuar chóru składają się przede wszystkim pieśni i utwory religijne na cały rok liturgiczny. Członkowie chóru to rozmiłowani w śpiewie i chóralistyce mieszkańcy naszej parafii w różnym wieku. Chór bardzo ambitnie podchodzi do służby muzycznej na rzecz naszej parafii pracując systematycznie nad emisją głosu, brzmieniem, interpretacją utworów a przede wszystkim nad stosownością doboru śpiewów do liturgii.

Mottem artystycznym chóru jest: „Panu Bogu jest nie potrzebna bylejakość”.

Od października 2004r. dyrygentem chóru jest Mariusz Orzełowski – nasz parafianin, nauczyciel siedleckiej szkoły muzycznej, muzykolog, chórmistrz, dyrygent Chóru Miasta Siedlce.
Wszystkich zainteresowanych i chętnych do pracy w chórze zapraszamy na próby:
• wtorek
godz. 19.15 - 20.15 - soprany, alty
godz. 20.15 - 21.15 - tenory, basy
• czwartek - godz. 19.15 - 21.15 - wszyscy (Tutti)

2. Schola Dziecięca „Boże Słowiki” działająca w naszej parafii to zespół śpiewaczy składający się z dzieci w wieku szkolnym – szkoły podstawowe (obecnie 32 osoby).

Opiekunem artystycznym scholi jest Mariusz Orzełowski. Wszystkie dzieci w wieku szkolnym zainteresowane i chętne do udziału w zajęciach scholi zapraszamy na próby:
• sobota – godz. 9.30 – 11.00

3. Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy działający od września 2005r. to grupa śpiewacza składająca się z młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studenckiej mieszkającej na terenie naszej parafii (obecnie w skład zespołu wchodzi 12 osób).
Opiekunem artystycznym zespołu jest Mariusz Orzełowski.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do udziału w zajęciach zespołu zapraszamy na próby:
• sobota – godz. 11.00 – 12.30
• niedziela – godz. 19.00 – 20.30